مقالات

5 نکته برای انتخاب ابزار مناسب

به نظر می رسد انتخاب ابزار مناسب برای کار آسانی باشد، اما آیا اینطور است؟ اگر پیمانکار هستید، پس به خوبی می­ دانید که یک ابزار خوب چقدر می ­تواند زندگی را آسان­ تر نماید. آنها هر روز در محل کار با شما هستند، بنابراین شما به ابزارهایی قابل اعتماد و آسان برای استفاده نیاز دارید. با همه گزینه‌های موجود این روزها، انتخاب بهترین گزینه همیشه آسان نیست  زیرا قیمت ابزارها زیاد می ­باشد و شما نمی‌خواهید پولتان را برای خرید دوباره و مکرر همان چیزها هدر دهید. به همین دلیل ما به عنوان یک راهنما  در ادامه 5 راهکار به شما معرفی خوایم نمود تا مطمئن شوید که بهترین ابزار ممکن را برای خط کار خود خریداری کرده­اید. پس با ما همراه یاشد.

 1. به دنبال گارانتی های خوب باشید

دو دلیل برای انتخای یک گارانتی خوب وجود دارد:

 • از آنجایی که هیچ‌کس نمی‌خواهد پولش را روی ابزارهایی سرمایه‌گذاری نماید، که فقط مدت زمان کوتاهی کار کند و سپس خراب گردد و مجبور به سرمایه‌گذاری مجدد شود؛ گارانتی­ های یک حفاظت مالی انجام می­ دهند و سبب صرفه جویی در هزینه ها و حتی زمان شما می­ گردند.
 • هنگامی که یک محصول دارای کیفیت خوبی باشد، تولیدکنندگان آن را با ضمانت‌های محکم و طولانی‌مدت ارائه خواهند نمود و این موضوع نشان دهنده اطمینان آنها از درست کار کردن محصولاتشان از راه دور است . وقتی آنها به محصولات خود اطمینان دارند، شما نیز می توانید به راحتی اطمینان پیدا کنید.

 1. ارگونومی مهم است

ارگونومی یکی از مواردی است که در انتخاب ابزار اغلب نادیده گرفته می­ شود. هنگام انتخاب ابزار، چند قانون کلی وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید:

 • در حالت ایده آل، ابزار باید با یک دست قابل اجرا باشد. به عنوان مثال، دریل برقی باید دارای دکمه ­ها و سوئیچ ها باشد تا کاربر بتواند در صورت نیاز جهت مته را با یک دست معکوس نماید. استفاده از ابزارهایی که با در نظر گرفتن این موضوع طراحی شده اند بسیار ساده ­تر هستند.
 • چسبندگی و بافت یک نگرانی است، به خصوص در مورد ابزارهای برقی. لاستیک و سایر سطوح غیر لغزنده به کارگران کمک می­ نماید تا ابزار را محکم نگه دارند و از خارج شدن آنها از کنترلشان جلوگیری کنند.
 • ابزارها همچنین باید در دست احساس تعادل داشته باشند. به همین دلیل است که خرید ابزار در نمایشگاه خوب است! ابزارها را بردارید، آنها را به دست بگیرید، و وقتی آنها را در دست دارید، بررسی کنید که در دست گرفتن آنها راحت و مرکز ثقل با مرکز دست شما هم تراز باشد.
 1. به تطبیق پذیری فکر کنید

 

 

سایت­ های شغلی گاهی اوقات در هفته یا حتی در روز تغییر می­ کنند. برای پیمانکاران، این بدان معناست که همه چیز متحرک است و همه چیز باید به داخل و خارج از کار کشیده شود. به همین دلیل است که هنگام انتخاب ابزار سعی کنید آنهایی که برای  چندین هدف استفاده می­ شوند را به جای ابزارهای تخصصی‌تر انتخاب نمایید.البته گاهی اوقات ابزارهای تخصصی لازم است، اما هر چیزی که بتوانید از آن استفاده کنید و متناسب با نیازهای مختلف باشد، کارایی بیشتری دارد.

 1. ایمنی کلید است

ابزارها منبع متداول صدمات در کار هستند، بنابراین مهم است که تجهیزاتی را انتخاب نمایید که اولویت بالایی برای ایمنی دارد. در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم نمود:

 • برای ابزارهایی مانند اره، می بایست توجه کرد که تیغه ها همراه با محافظ باشند.
 • روش گرفتن ابزار در دست بسیار مهم است. مته ­های برقی، تسمه سنباده ها و سایر ابزارهای برقی دستی باید دارای دستگیره های لاستیکی یا بافتی باشند تا ابزار از دستان کارگر لیز نخورد.
 • صدمات حرکتی مکرر نیز عاملی است که باید در مورد ایمنی طولانی مدت در نظر گرفت. برای مثال وقتی تفنگ میخکوبی کار را به سرعت و فشار کمتری بر بدن انجام می‌دهد، چرا با کوبیدن میخ‌ها به بازوهایتان آسیب‌های حرکتی مکرر وارد گردد؟
 1. سرمایه گذاری در صرفه جویی در زمان باعث صرفه جویی در پول شما می ­شود.

ابزارها برای آسان‌تر کردن کار هستند، اما این تنها راهی نیست که بر روند کار شما تأثیر می‌گذارد. بسیاری از ابزارها کار را سریع تر می­ کنند و این به معنای به حداقل رساندن هزینه های نیروی کار است. برای مثال می ­توان به اسلحه های میخ کوبی اشاره نمود، که استفاده از آنها بسیار سریع تر و آسانتر از چکش است. اما بسیاری از تجهیزات دیگر وجود دارند که کار را به روش‌های کمتر واضح ساده‌تر می‌کنند. به عنوان مثال، چراغ‌های کاری که با باتری‌های 18 ولتی تغذیه می‌شوند، به کارگران کمک می‌کنند تا کار خود را در فضاهای تاریک بدون نیاز به صرف زمان برای اجرای سیم‌های داخلی و تنظیم چراغ‌های پایه انجام دهند. اره‌های رفت و برگشتی به شما امکان می‌دهند همه چیز از جمله لوله‌های چوبی تا فلزی را در فضاهای تنگ بدون نیاز به باز کردن آن‌ها برش دهید تا بتوانید یک اره بزرگ‌تر را برای برش وارد نمایید. این موارد را در نظر داشته باشید و در صورت لزوم روی تجهیزات سرمایه گذاری کنید تا هم زمان و هم هزینه های نیروی کار را در محل کار کاهش دهید.

انتخاب تجهیزات در ظاهر ساده به نظر می رسد، اما اگر مراقب نباشید، ممکن است به ابزارهایی دست پیدا کنید که برای کاری که انجام می دهید مناسب نیستند. هنگام خرید تجهیزات از این نکات استفاده کنید تا مطمئن شوید که انتخاب درستی دارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *